14 kwietnia, 2017

4 lata

5 kwietnia mój malutki piesek skończył 4 lata. Gdyby nie nieubłagany kalendarz w życiu bym w to nie uwierzyła, nadal pamiętam dzień narodzin małych ślepych kluseczek. Wtedy Kibę odróżniała tylko biszkoptowa maść, gdyż reszta rodzeństwa była w odcieniach brązu :). Od samego początku księżniczka pchająca się na kolana i patrząca z wyższością na resztę szczeniaczków. Ogromna przylepa i skoczek. Wychowanie jej na porządnego obywatela pochłonęło dużą ilość czasu i nadal pochłania, a i tak nie jest najgrzeczniejszym pieskiem. Ma swoje odchyły tak jak ganianie rowerzystów, ale przecież nikt z nas nie jest idealny. Kiedyś mogłam pomarzyć o zabawie z nią poza podwórkiem, a dziś zasuwa po torze agility niczym torpeda. Kiba to pies, który uczy cierpliwości, pokory, zaradności i pomysłowości. Każdy najmniejszy sukces cieszy podwójnie, a porażka jest jedynie powodem spięcia pośladów i ruszenia się do roboty. Strasznie cieszę się, że to właśnie Kiba stanęła na mojej drodze, gdyby nie ona pewnie nadal byłabym cichą, nieśmiałą Olą ;).
To co najbardziej kocha Kiboszka to wylegiwanie się na łóżku przy grzejniku :D. Oprócz tego uwielbia bieganie z prędkością światła po świeżo zaoranych polach oraz łąkach, no i oczywiście kocha także agilitki i frisbee. Dlatego też wczoraj pojechałyśmy do Lublina na trening z Klaudią Litwin. Było idealnie. Na początku biegałyśmy jumping rozłożony na części pierwsze, a gdy to już nam się znudziło rozpoczęłyśmy tuneliadę. Pierwszy raz przebiegłyśmy torek w całości i jestem na maksa dumna :D. Pod koniec dłubałyśmy wysyłanie do tunelu, ale zmęczenie już zaczynało brać nad gnomikiem górę.
Czuję, że jesteśmy gotowe na nasz majowy debiut i nie mogę doczekać się tego pięknego dnia :). Zostawiam Was z filmikiem i kilkoma zdjęciami ślicznoty.

                         

15 komentarzy:

 1. Sto lat Kiba, oby więcej sukcesów na torku!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego dla Kiby! Sto lat <3 Uwielbiam ją, super sobie radzi na torku - tak jak koleżanka wyżej życzę Wam jak najwięcej sukcesów! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, mam nadzieję, że coraz częściej będziemy miały okazję do pobiegania :).

   Usuń
 3. Mnóstwo hopeczek, stosów dysków i kilogramów smakołyków przez długie, długie lata!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego Najlepszego! Sto lat! Kiba <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny ten Twój kundelek^^ wszystkiego najlepszego dla Kiby :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiba jest piękna ^^
  Żyj długo, kochana. Powodzenia w agi!
  Życzymy wielu, sukcesów, radości i smaczków!
  Pozdrawiamy,
  Dominika&Tobias

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego najlepszego dla Kiby! Powodzenia w agility i dużo sukcesów na każdym kroku! I kolejnych szczęśliwie spędzonych lat razem :)

  OdpowiedzUsuń
 8. 100 lat Kiba, dużo jedzonka, fajnych zabawek i latających dysków, niestrąconych tyczek, no i przede wszystkim zdrowia! :D

  Pozdrawiamy H&S | Merlaki

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkiego najlepszego Kiba!
  Jak najwięcej agilitek, mase prezentów i zdrówka!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Spóźnione wszystkiego najlepszego dla Kiby!
  Duuużo zdrówka! :))

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkiego najlepszego dla solenizantki :*
  Tak to już jest, że jak spotykamy na swojej drodze najlepszego przyjaciela to pomaga nam w wielu rzeczach, np. w zwalczaniu nieśmiałości :) Miałam podobnie, jednak psy przyciągają do psiarzy, i potem samo się to jakoś toczy :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Śmiem twierdzić, że Kiba jest jednym z nielicznych (a może i jedynym) fantastycznym psim gnomikiem, najlepsiejszym! Stu latek! 💜

  OdpowiedzUsuń
 13. Sto lat! :D Kiba super sobie radzi w agi!

  zwariowaneurwisy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń