16 sierpnia, 2013

Babeszjoza..

Jak wynika z tytuły Kiba zachorowała na babeszjozę. Dzisiaj nie chciała nic jeść, była osowiała, dużo piła i miała bardzo wysoką temperaturę (40,3 stopnia). Od razu jak przyjechaliśmy z miasta pojechaliśmy do kliniki Mamut (http://centrum-mamut.pl/index.php). Kiba na miejscu została zważona (waży 9,2 kg), zmierzono jej temperaturę i podano kroplówkę. Musiałam godzinę tam z nią siedzieć, ale dla jej zdrowia wszystko. Potem podano jej bardzo bolesne zastrzyki i przy ostatnim strasznie się wyrywała i piszczała, a potem strzeliła jakąś śmierdzącą wydzieliną z gruczołów odbytniczych. No ale w końcu został zamierzony cel, zdrówko Kiby się poprawiło, temperatura zmalała prawie o 3 stopnie i Kiba od razu po przyjeździe chciała wybrać się na spacer do sąsiadów, ale ją zawróciłam i teraz leży sobie w cieniu liści ;). Nastąpiła duża poprawa ;).


Piękny bandażyk :)
Jeszcze tylko jutro kroplówka i w poniedziałek badania kontrolne, a jeżeli stan Kiby się nie poprawi to trzeba będzie przetoczyć jej krew.

Dostałyśmy jeszcze od pani weterynarz karmę z Royal Canin ;)


Dzisiaj w kauflandzie kupiłam pojemnik na zabawki psiaków, wreszcie będą w jednym miejscu leżały, a nie porozwalane po całym garażu :).


Jednak nie zabiorę ze sobą Kiby na odpust, nie chce jej przemęczać, a teraz powinna odpoczywać.

Na koniec chcę bardzo podziękować za 14 obserwatorów i ponad 1200 wyświetleń. Może jak będzie dwa razy tyle obserwatorów zrobię konkurs, ale to jeszcze zobaczymy ;). 
Pozdrawiamy :)


6 komentarzy:

 1. Przykro mi z powodu Kiby.
  Wszystko za sprawką kleszczy, a ich roi się wszędzie! Nie chciałabym by moje psisko miało babeszjozę. ;/Dobrze że już się czuje o niebo lepiej : ) Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz jest już o wiele lepiej, nawet apetyt jej wrócił :D. A miała przez tego kleszcza anemię ;)

   Usuń
 2. Biedna Kibka... Zdrowia życzymy <3 :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzymam kciuki aby Kiba wyzdrowiała!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jej, szybkiego powrotu do zdrowia! :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Oby z Kibą było już tylko lepiej!

  OdpowiedzUsuń